Informació

En aquesta 6a sessió d'aquest curs del Parlament Verd, amb els representants dels diferents grups, s'han debatut i acordat els següents punts:

  1. Aprovació de l’acta anterior.
  2. Informacions diverses sobre el Consell d'Infants.
  3. Pròrroga programes Apilo/Taps.
  4. Propostes per a Carnaval 2019
  5. Treballs per comissions

Els representants del centre al Consell d'Infants informa de les diverses propostes que ha aprovat el Consell sobre les festes i fires de Santa Creu: concerts per a menors (horari, grups…), més diversitat de música, per a més gent, tallers a la barraca del Consell d’infants.

S'acorda continuar participant al concurs APILO XII i en la recollida solidària de taps.

Es voten les les propostes que han sorgit de les diferents classes sobre les activitats de carnaval.

En aquesta 5a sessió d'aquest curs del Parlament Verd, amb els representants dels diferents grups, s'han debatut i acordat els següents punts:

  1. Aprovació de l’acta anterior.
  2. Constitució de les comissions de treball.
  3. Elecció nom Canal Youtube.
  4. Valoració del activitats de Nadal.
  5. Carnaval 2019.
  6. Lavabos i neteja del centre.
  7. Torn obert de paraula.

En aquesta 4a sessió d'aquest curs del Parlament Verd, amb els representants dels diferents grups, s'han debatut i acordat els següents punts:

  1. Aprovació de l’acta anterior.
  2. Constitució de les comissions de treball.
  3. Elecció nom Canal Youtube.
  4. Valoració de la Quinal.
  5. Torn obert de paraula.

Es constitueixen les comissions de treball. A falta d'afegir l'alumnat no assistent a la sessió, es comissions ha quedat així:

  • Difusió: Ángel Fernández (3r ESO C), Ferran García (4t ESO D).
  • Medi ambient: Gina Tubert (4t ESO A), Aniol Cortada (4t ESO B), Cristina Téllez (1r ESO B), Ona Jofre (1r ESO A), Selena Pijuan (1r ESO C), Abril Cusí (1r ESO D), Xènia Pujolàs (3r ESO B).
  • Solidaritat: Albert Domínguez (1r ESO E), Paula Sáez (1r ESO E consell infants), Rita Miret (3r ESO A), Dina Azendag (2n ESO E), Oumaima Hakmi (2n ESO F), Fátima Kohayel (2n ESO G), Aya Benslaiman (1r ESO G), Azzedin Jaotit (1r SMX B).
  • Roba i objectes perduts: Lena Rodríguez (2n ESO C), Irma Ruíz (2n ESO A), Clàudia Llonch (2n ESO B), Paula Montoro (2n ESO D), Júlia Buixeda (4t ESO C), Josep Rodríguez (1r ESO F), Chaima Gueffa (1r GA A).

Altres